وبلاگ

طراحی ویلای کوچک با کمترین هزینه

هر کسی آرزوی داشتن ویلایی برای خودش را دارد. اندازه آن ویلا رویایی ممکن است از آن قصر افسانه‌ای که در کودکی آرزویش را داشتیم، به یک ویلای منطقی‌تر و مقرون به صرفه کاهش یافته باشد. با این حال، آرزوی داشتن ویلا شخصی و انجام دادن آن به روشی که می‌خواهیم، به احتمال زیاد اکنون به اندازه پنج سالگی مان قوی است.

طراحی ویلای کوچک با کمترین هزینه

با این حال، در دوران امروز، خرید ویلا گران است و طراحی آن، بیشتر. اما هر کس بدون در نظر گرفتن بودجه سزاوار آن است که به خانه رویایی خود برسد. بنابراین، ما از تجربه معماران برجسته کمک گرفتیم، تا نکاتی در مورد طراحی ویلا با بودجه کم برای صاحبان ویلا داشته باشیم.

طراحی داخلی کم هزینه

طرح‌های داخلی کم هزینه در سبک‌ها و قالب‌های مختلفی ارائه می‌شود. مسلماً، گاهی اوقات دشوار است که بگوییم دقیقا تعریف «طراحی داخلی کم هزینه» چیست، زیرا تعریف یک فرد از «هزینه کم» ممکن است با تعریف دیگری متفاوت باشد. به طور کلی، این روزها به دلیل این که نقشه‌های ویلاهای کوچک به دلایل متعدد مقرون به صرفه‌تر از پلان‌های بزرگتر هست، در دماوند هم شاهد کوچک متراژ شدن بسیاری از ویلا های مدرن هستیم.

برای مثال، هرچه خانه کوچکتر باشد، زمان و مصالح کمتری برای ساختن آن نیاز است. ثانیاً، ویلاهای کوچکتر معمولاً برای تامین نیازهای روزانه مانند گرمایش و سرمایش به برق کمتری نیاز دارند. با این حال، توجه داشته باشید که تعدادی از عوامل در هنگام تعیین هزینه ساخت نقش دارند، مانند مکان.

به عنوان مثال، ممکن است بتوانید یک ویلا با اندازه متوسط ​​در وسط چمستان بسازید، با هزینه کمتری نسبت به ساخت یک ویلا کوچکتر در متل قو. به همین ترتیب، ممکن است بتوانید یک ویلا با متراژ متوسط ​​با مصالح اولیه با هزینه کمتری نسبت به ساخت یک خانه کوچکتر با مصالح مرغوب بسازید.

ویژگی طراحی ویلاهای کوچک با بودجه کم

ویلاهای کوچک زیبا به نظر می‌رسند. آن‌ها قطعاً بخشی از یک محیط در حال رشد هستند که زندگی پایدار را تحریک می‌کنند. چگونه می‌توانیم ویلاهای کوچک را با هزینه کم طراحی کنیم؟

۱. استفاده کارآمد از فضا

انتخاب طراحی ویلا کوچک با بودجه کم بر استفاده کارآمد از فضا متمرکز است که همچنین به بزرگتر به نظر رسیدن کمک می‌کند. بسیاری از طراحان و معماران تکنیک‌هایی را در تبدیل ویلاهای کوچک به فضای نشیمن شگفت انگیز و مجهز درک کرده اند و بله، آن‌ها در چشم بسیاری نیز شایان ستایش به نظر می‌رسند. در حالیکه فضا کوچک است، می‌توان آن را با اتصالات قوی در فضای باز ساخت که به آن کمک می‌کند دوست داشتنی به نظر برسد و به دلیل اندازه و هزینه ساخت و ساز، حجم زیادی از صاحبان ویلا آن را بسیار مقرون به صرفه می‌دانند. ذینفعان، خانواده‌هایی عاشق ویلای دماوند با بودجه اندک.

۲. اجرای پلان باز

طراحی خانه‌های کوچک مقرون‌به‌صرفه و کم‌هزینه اغلب دارای طرح‌های مفهومی باز است. آن‌ها همچنین می‌توانند یک اتاق عالی و یک آشپزخانه اوپن ارائه دهند. از جنبه مثبت، هزینه کم به معنای کیفیت پایین مواد برای استفاده نیست. همچنین می‌توانید واحد خود را با وسایل معماری عالی مبله کنید.

۳. تمرکز بر هر آنچه در اختیار است

طراحی ویلاهای کوچک با بودجه کم چیزهای بیشتری می‌تواند ارائه دهد. این روزها به هر کجا که نگاه کنید، ویلاهای کوچک امضا حضور دارند. ویلا ساده به نوعی زندگی هوشمندانه است، ویلاها و پلان‌های زیادی وجود دارند که از نظر سبک و ظاهر هیچ امتیازی را از دست نمی دهند و واقعا همه چیز چشمگیر و فوق العاده است. طراحی کارآمد، مصالح ساختمانی استفاده شده و تکنیک‌های ساخت و ساز ساده بر هزینه ساخت و ساز به شدت تاثیر می‌گذارند. در اینجا چند نکته وجود دارد که هنگام طراحی ویلا با هزینه کم باید به خاطر سپرد.

۴. احترام به فضا

تمرین چیدمان خوب مبلمان برای رسیدن به یک طراحی داخلی بی نظیر در ویلاهای کوچک ضروری است. بنابراین، اجسام دکور یا وسایل مبلمان را به زور در فضا قرار ندهید و آن را بدتر کنید. به این فکر کنید که چگونه می‌توانید از آیتم‌های موجود متفاوت استفاده کنید. برای خرید مبلمان برای یک ویلای کوچک به روند مد و ترند ترین لوازم جانبی (از رنگ‌ها تا تم‌ها) تکیه نکنید. این ترندها و گرایشات معمولاً به سرعت تغییر می‌کنند، و شما نمی‌خواهید که وقتی این روند از مد می‌رود، خانه‌تان قدیمی به نظر برسد.

طراحی ویلای کوچک با کمترین هزینه
طراحی ویلای کوچک با بودجه کم در حال افزایش است

ویلاها فقط از اندازه، زیبایی، راحتی یا آزادی صحبت نمی‌کنند. بیشتر موضوع این است که ویلاها چگونه به نظر می‌رسند یا از چه چیزی ساخته شده‌اند. هزینه واقعاً مهم است به هر حال، هر ویلا یک دارایی گرانبها برای صاحبانش است. ارتباط با آن بستگی به این دارد که چگونه برای آن ارزش قائلیم و چگونه ویلای خود را واقعاً به ویلا تبدیل کرده‌ایم.

چه در حال افزایش مقیاس و روی آوردن به یک ویلای دلپذیرتر باشید و چه گامی در جهت یک ویلای ساده‌تر و کوچکتر برداشته باشید، “طراحی ویلا با بودجه کم” برای شما مفید خواهد بود. به بیان دیگر، ساخت و استفاده از مواد کمتر هزینه کمتری خواهد داشت. این نوع ویلا با محیط زیست و بودجه شما نیز سازگارتر خواهد بود.

در طراحی این نوع ویلاها، دو نکته مهم و فراموش شده وجود دارد:

۱- تجدیدنظر در طراحی فعلی: برای داشتن زندگی فوق العاده در یک ویلای کوچک دماوندی، نیازی نیست که ویلا موجود خود را به طور کامل بازسازی کنید. هدف شما در تغییر کاربری، استفاده مجدد و تجدید نظر در مبلمان استفاده شده در ویلا نهفته است، به عنوان مثال، برای اتاق نشیمن، یک مبل صندلی خوش ساخت می‌تواند به عنوان یک چیدمان عالی برای نشستن خانواده و مهمانان و همچنین گوشه ای برای خواندن کتاب یا ریلکس کردن باشد.

بطور مشابه، شلف‌های دیواری زیبا و مینیمال را می‌توان به عنوان قفسه کتاب و به عنوان نمایش وسایل دکوراتیو، اقلام زینتی و گیاهان تزئینی و به منظور افزودن طراوت به فضا استفاده کرد. در اتاق خواب، می‌توان با قرار دادن یک میز، تخت را به یک ایستگاه کاری رسمی تبدیل کرد، که برای نوشتن آن ایمیل کاری با لپ‌تاپ یا برقراری تماس سریع با همکاران مناسب است.

همچنین، با کمک صفحه‌های چوبی یا جداکننده‌ها، می‌توانید اتاق نشیمن خود را به فضای خصوصی برای جلسات آنلاین یا کلاس‌های کودکان با تفکیک فضای اختصاصی تبدیل کنید، همه این‌ها روش‌های جدید اما ارزانی هستند که در نهایت موجب می‌شوند ویلای شما، یک طراحی داخلی لوکس و بی نظیر داشته باشد بدون این که هزینه گزافی برای رسیدن به این هدف پرداخت کرده باشید.

۲- توجه به همه چیز، دقیقاً همه چیز: هنگام طراحی داخلی ویلای دماوند، هر هدف ممکنی که اتاق ممکن است به آن پاسخ دهد را در نظر بگیرید. اطمینان حاصل کنید که بین دو قطعه مبلمان فضایی وجود دارد تا راحت تر جابجا شوید. اطمینان حاصل کنید که هر عنصر و فضای خانه به درستی طراحی شده است و نه فقط زیبایی. علاوه بر این، بر باغ‌های بیرونی و خصوصی برای فعالیت‌های شخصی و تفریحی تاکید کنید. مانند محوطه سازی و ویژگی‌های آب از نظر زیبایی شناسی که هزینه نگهداری و مراقبت پس از آن کم است. در نهایت، یک زیرساخت مدرن، قوی، خودکار و قابل اعتماد ایجاد کنید که خودکفا باشد و وابستگی به یک منبع خارجی را کاهش دهد.

وبسایت املاک پدیده شرق جابان

ما در کنار خدماتی که آنلاین ارائه می دهیم خدمات مشاوره ی تلفنی نیز برای شما ارائه خواهیم داد.

اگر اطلاعات بیشتری نیاز دارید با شماره ی ۰۹۱۹۲۳۲۳۴۰۰ در تماس باشید.

موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس مستقیم
09192323400