سربندان

سربندان

روستای سربندان دماوند در استان تهران پایتخت کشور عزیزمان ایران از توابع شهرستان دماوند می باشد.

سربندان در بخش مرکزی و دهستان ابر شیوه می باشد. سربندان از شمال به رشته کوه البرز، از سمت غرب به روستای جابان و از سمت شرق و سمت جنوب به اراضی باغی محدود خواهد شد.

روستای سربندان دماوند از لحاظ موقعیت جغرافیایی در نقشه در پنجاه و دو درجه و هجده دقیقه طول جغرافیایی و سی و پنج درجه و سی و هشت دقیقه عرض جغرافیایی، با ارتفاعی به مقدار دو هزار و دویست و چهل از سطح دریا واقع شده است.

 

پیشنهاد نویسنده: املاک سربندان

 

 

سربندان

سربندان
سربندان

معرفی سربندان

آب و هوا و اقلیم روستای سربندان دماوند

با توجه به اینکه روستای سربندان دماوند در شرق شهرستان دماوند قرار گرفته است، وضعیت اقلیمی آن با وضعیت اقلیمی مرکز شهر دماوند و روستاهای اطراف آن شباهت دارد. در نتیجه با در نظر گرفتن این اطلاعات به بررسی کامل ویژگی های اقلیمی سربندان می پردازیم.

روستای سربندان دماوند یکی از مناطق کوهستانی می باشد که در دامنه های جنوبی کوه های البرز قرار گرفته است و دارای یک آب و هوای سرد و خشک کوهستانی با تابستان های بسیار معتدل و ملایم و زمستان های بسیار سرد است. میزان بارش های سالانه ی سربندان به علت کوهستانی بودن و قرار گرفتن در دامنه ی جنوبی البرز نسبتا بالا می باشد.

 

منابع تامین آب آشامیدنی و آب کشاورزی روستای سربندان

آب آشامیدنی روستای سربندان دماوند توسط آب چشمه و  آب چاه تامین می شود و از لحاظ آب هیچ مشکلی در این شهر وجود ندارد.

 

محدوده اراضی کشاورزی و منابع طبیعی سربندان دماوند

بر اساس اطلاعات مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان دماوند، هزار و چهارصد هکتار اراضی زراعی و باغی در سطح روستای سربندان دماوند وجود دارد. این اراضی به طور پراکنده شده در اطراف روستای سربندان وجود دارد و بیشترین سطح اراضی موجود در این منطقه کشاورزی در شمال غربی روستا واقع شده است.

 

پیشنهاد نویسنده: املاک سربندان

 

اکنون که اطلاعات کاملی را در ارتبا با اینکه شهر سربندان دماوند کجاست پس برای آخر هفته ای جذاب در کنار عزیزان خود برنامه ریزی داشته باشید تا به سربندان دماوند بروید.

اگر اطلاعات بیشتری در ارتباط با سربندان نیاز دارید با شماره ی ۰۹۱۹۲۳۲۳۴۰۰  در تماس باشید.

موفق باشید.

 

اینستاگرام ما
تماس مستقیم
09192323400